Ahoj Techniko!

Tento projekt vznikl z iniciativy členů Studentské unie za podpory samotného Českého vysokého učení technického v Praze, Fondu studentských projektů, ale i Správy účelových zařízení ČVUT. Tato akce se těší veliké oblibě především z důvodu toho, že člověk získá základní orientaci o vysoké škole či naváže nová přátelství.

Projekt Ahoj Techniko! je souborem čtyř akcí - Vítejte na ČVUT, Akce Prvák, Strahov OpenAir a Žij studentský život, pořádaných Studentskou unií ČVUT začátkem akademického roku, které zahrnují pomoc a přivítání studentů prvního ročníku a studentů po návratu z prázdnin.

http://www.ahojtechniko.cz/

Pokud máte zájem se podílet na organizávání některé z akcí či vystoupit jako kapela na Strahov Open Air, kontaktujte prosím Tomáše Drábka:

.

  • Vítejte na ČVUT

Vítejte na ČVUT je oficiální zahajovací párty, kde se mimo jiné křtí studenti prvních ročníků studujících na ČVUT.

 

  • Akce Prvák

Akce, pomocí které se snažíme čerstvě nastupujícím studentům usnadnit první dny na fakultě. Na každé fakultě je v průběhu tří dní umístěn stánek. U stánku jsou studenti z vyšších ročníků, kteří prvákům podávají informace o fakultě, učebnách, kolejích, menzách a možnostech studentského trávení času.

 

  • Žij studentský život!

Jednodenní veletrh studentských klubů a organizací, který probíhá v Dejvickém kampusu. Návštěvníkům jsou představeny studentské aktivity, mimoškolní vzdělávání a zahraniční programy, do kterých se mohou zapojit.

Bývá doprovázen i zábavným programem.

 

  • Strahov OpenAir

Tradiční kolejní festival pořádaný k uvítání nového akademického roku. V minulých letech zde vystoupili například: Suport Lesbiens, Midi Lidi, Sunshine, Kryštof nebo The Chancers. Letos na festivalu vystupovali Prago Union, Charlie Straight, Xavier Baumaxa a řada dalších.

Koná se zpravidla v prvním týdnu semestru v areálu Strahovských kolejí.

Vstup je zdarma.

Návštěvnost je kolem 8 000 – 10 000 lidí.

http://strahovopenair.cz/

 

zpět na projekty