Osmiveslice ČVUT vyrazí na trať s jádrem vítězné

Osmiveslice ČVUT vyrazí na trať s jádrem vítězné

4. června 2015 19:41

Na osmiveslici ČVUT, která v rámci 102. Primátorek Skupiny ČEZ vyrazí v pátek 5. června trať Univerzitních osem, najdete jediného nováčka. Kapitán Jakub Paroulek, jehož posádce se loni podařilo obhájit prvenství, říká: „Vítězná sestava se přece nemění! Proto jsme se snažili udržet jádro vítězné posádky, ačkoliv na ČVUT je opravdu z čeho vybírat.“

Zmíněným nováčkem je nadějný mladý veslař Tomáš Svoboda. V sestavě spolu s Milanem Bruncvíkem, prvním českým účastníkem slavného závodu Oxford-Cambridge, je poskládáno hned pět současných reprezentantů, kteří o posledním květnovém víkendu bojovali na mistrovství Evropy v Poznani. Kormidelnicí je opět kapitánova sestra Tereza, která už v sobotu usedne s veslem do ženské osmiveslice VK Blesk.

V čem je vlastně posádka ČVUT silná? Milan Bruncvík, zvaný „Brunďa“, se znovu vrací na začátek: „Právě v tom, že je většina posádky zůstala pohromadě. V předchozích ročnících se nám v tomhle složení vedlo, takže by to mohlo pokračovat i nadále.“ Jakub Paroulek, zvaný „Kéča“, ho doplňuje a přihazuje i vtípek: „Nejspíš v tom, že si veslařky sedíme. Navíc jsme přece technická škola, takže asi máme i dobrou veslařskou techniku.“

Bruncvík si nemyslí, že by na posádce ležel s opakovanou obhajobou vítězství nějaký větší tlak: „Samozřejmě, že všichni ostatní se budou snažit vítěznou šňůru přerušit. Budou na nás mít spadeno, ale až přímo při závodě se uvidí, jak kdo je rychlý a jak na tom je.“

Koho veslaři z ČVUT považují za největšího konkurenta? „Neznám nikoho ze zahraničních posádek, ale určitě vím, že si musíme dát pozor na ČZU! Tato osma je podobná naší v tom smyslu, že je v ní hodně reprezentantů. Rozhodně však nesmíme žádného soupeře podcenit,“ říká kapitán posádky. Zkušený parťák přikyvuje: „Je tam opravdu hodně neznámých posádek, a proto je těžké odhadnout, jak rychle pojedou. Musíme odstartovat bez více společných tréninků a času stráveného na vodě, ale tak to mají prakticky všechny české univerzitní posádky. Doufám jen, že nás zahraniční účastníci nevyšplouchnou kvůli tomu, že se na Univerzitní osmy připravují mnohem víc.“

Podpořit svou univerzitu můžete už 5. června 2015 na náplavce Rašínova nábřeží od 16:00. Více informací najdete na osmy.cz. A nezapomeňte, fanoušci osmy ČVUT fandí v modré barvě!