Vyjádření Prezidenta SU ČVUT k vládním nařízením – uzavření kolejí

Vyjádření Prezidenta SU ČVUT k vládním nařízením – uzavření kolejí

14. října 2020 14:40

ℹ INFORMACE (14. 10. – 14:40)

Včera jsme se dočkali úpravy nařízení k vystěhování kolejí a dnes i technického řešení ze strany SÚZ. Opatření k vystěhování nadále platí, ale existuje hned několik cest, jak na koleji moci zůstat nebo alespoň odjet bezpečně a v poklidu. Podrobné pokyny naleznete na webu.

Pokud tápete ohledně toho, co znamená bydliště podle občanského zákoníku, řiďte se následující úvahou. Pokud na koleji zůstáváte přes víkendy, třeba i poblíž pracujete a podobně… Prostě tu žijete, jen namísto nájmu platíte kolejné, pak se jedná o vaše bydliště. Pokud jezdíte téměř každý víkend domů a kolej je jen noclehárna mezi jednotlivými školními dny přes týden, pak by tvrzení v čestném prohlášení nebylo pravdivé.

⚠️ AKTUALIZACE (13. 10. – 14:10) ⚠️

Povedlo se zmírnit včera deklarovaná nařízení. Podrobnosti naleznete na webu. Jsou možné další úpravy, jednání rektorů i studentů s ministry pokračuje.

Ze SÚZ máme informaci, že rozhodně nikoho nebudou vystěhovávat a všichni ubytovaní dostanou dostatek času na poklidný odjezd nebo vysvětlení důvodů, proč kolej nemohou opustit. Konkrétní provedení tohoto je v řešení.

prezident SU ČVUT

Původní zpráva (13. 10. – 8:41)

Vážení ubytovaní,

zavření kolejí určitě nejen mě velmi překvapilo a považuji ho za fatální chybu.

Prosím, zůstaňte v klidu a nepropadejte panice. Situaci řešíme s kolegy z ostatních spolků v ČR, stejně tak jako se studentskými samosprávami, zástupci studentů v akademických orgánech (SK RVŠ). Snad se nám podaří dosáhnout změny tohoto rozhodnutí.

Stanislav Jeřábek Prezident SU 2019–2021